oyun oyna
 
 
Toplam Dosya: 18968 Toplam indirilme : - Giriş Sayfası Olarak Ayarla Sık Kullanılanlara Ekle Bize Ulaşın !
 
Ana sayfa
Oyun oyna
Komik nevar?
Animasyonlar
Gazete oku
Son eklenen 100
Son Arananlar
+Sponsor
+En son arananlar
Star
star
Icy+Tower
DirectX
Batak
Gsm
+Tavsiyeler
Elbise modelleri
Yemek Tarifi
 
Mozilla Firefox Türkçe 
Versiyon : 1.5
Boyut : 4.94 Mb
Kategori : Diğer / Diğer
Lisans : : Açık kay
Dil : Türkçe
Platform : Windows (Tümü)
Üretici Firma : Mozilla
Eklenme Tarihi : 14/12/2005
 

Üreticiden :
Mozilla Firefox herkesin konuştuğu yenilikçi ve açık kaynaklı tarayıcıdır. Firefox bir Mozilla projesi ürünüdür. Mozilla dünya çapında kâr amacı gütmeyen binlerce gönüllü tarafından geliştirilen, açık kaynaklı bir projedir.
Mozilla Firefox, Mozilla ailesine dayanan hızlı bir tarayıcıdır ve son kullanıcı için düşünülmüştür.
Firefox projesinin amacı güvenli, hızlı ve kullanımı kolay bir tarayıcı sunmaktır. Bu yüzden, Mozilla'daki birçok kod çıkartılmış (örneğin; chatzilla ve e-posta kodları) ve ortaya sade bir uygulama olan Firefox çıkmıştır.
Firefox'un en büyük özellikleri :

 • Bağımsız açılan (pop-up) pencerelerini engellemesi
 • Reklam pencereleri engellenebilir veya isteğe bağlı olarak bu engelleme kapatılabilir.
 • Sekmelerde gezinme (tabbed browsing) : Birçok sayfa aynı pencere içinde farklı sekmelerde gösterimi sağlanabilir.

  Mozilla Firefox'un sıradan bir ağ tarayıcısının yapabildiklerinden öte, artı özelliklerinden bazılarını şöyle listeleyebiliriz :
 • Kendiliğinden açılan pencereleri engelleme
 • Sekmeli tarama
 • Bütünleşik Google araması
 • Kişiselleştirilebilir araç çubukları
 • Uzantı yönetimi
 • Kolayca düzenlenebilen yerimleri
 • Tema desteği
 • Çerez yönetimi
 • Yumuşak kaydırma
 • Eklentiler sayesinde yeni özellik ekleme
 • Kenar çubuğu

  Özellikler :
 • Temalar ve Eklentiler
  Firefox dünyada kişiselleştirmeye, özelleştirmeye en açık tarayıcı; Firefox'u hiç yorulmadan istediğiniz biçimde ayarlayıp en iyi tarama deneyimine erişebilirsiniz. Temalar sayesinde tarayıcınızın görünümünü değiştirebilirken, eklentilerle de ona yeni özellikler ve işlevler katabilirsiniz.

  Mozilla Güncelleme sitesinden beğeni ve isteğinize uyan temaları alıp kurun. Yapmanız gereken tek şey istediğiniz bileşeni seçip "Şimdi Kur" düğmesine basmanız. Böylece bu özellik bilgisayarınıza innDirilip kurulmuş olacak.

 • Sekmeli Tarama
  Sekmeli tarama sayesinde internette çok daha hızlı ve daha rahat gezebilirsiniz. Birçok sayfayı tek bir pencere altında birkaç sekmede açmak, masaüstündeki ve görev çubuğundaki karmaşayı ortadan kaldırır. Böylece bir sekmedeki sayfaya göz atarken, aynı ayna diğer sekmedeki sayfalar da yüklenmiş olur.

  Çok çabuk alışılan kullanıcı arayüzü ve kısayollarla yeni sekme açmak ya da sekmeler arası geçiş yapmak, size oldukça zaman kazandırır ve daha fazla bilgiye daha kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey Ctrl+T tuş bileşimini kullanmak veya bir bağlantıya farenizin orta tuşuyla tıklamak.

 • Açılır Pencere Engelleyicisi
  Firefox iki dakikada bir istenmeden açılan reklam pencerelerini sizin için engeller. Bir sayfa kendiliğinden istenmeyen bir pencere açtığında, Firefox görevinin başındadır. Bilgi çubuğunda açılır pencere uyarısı veren Firefox, bu reklam penceresinin açılıp açılmaması kararını size bırakır, site sahibine değil. Gerekli ayarları yaparak açılır pencere engelleme özelliğini tüm siteler için geçerli kılabileceğiniz gibi, sadece istediklerinize de izin verebilirsiniz.

 • Akıllı Arama
  Dilediğiniz arama motorunu kullanarak ağ sayfalarında rahatça arama yapın. En gözde arama motorları kurulu olarak gelen Firefox'a sadece birkaç kilobayt boyutundaki diğer yüzlerce arama motorunu da ekleyebilirsiniz.

  Yazarken arama özelliği sayesinde bir sayfada sadece aradığınız sözcüğü yazarak arama yapabilirsiniz. Siz yazmaya başlar başlamaz pencerenin altında beliren arama araç çubuğu, aradığınız söz veya söz öbeğini renkle vurgulayarak aradığınızı daha kolay ve daha kısa sürede görmenizi sağlar.

 • Canlı Yer İmleri
  Yer imleri, Internet Explorer'daki Sık Kullanılanlar'ın Firefox'taki adıdır. Sık Kullanılanlar, Firefox kurulumu sırasında yer imleri olarak Firefox'a aktarılır. Canlı Yer İmleri de istediğiniz sitede yayımlanan en son haberleri veya ağ günlüklerindeki yazıları size kolayca ulaştırır. Birçok site artık Canlı Yer İmleri ile uyumlu çalışacak biçimde tasarlanıyor. Firefox, Canlı Yer İmleri'ni destekleyen bir sayfayı açtığında, pencerenin sağ alt köşesinde beliren turuncu simge ile size haber verir. Tek tıklamayla en çok ziyaret ettiğiniz sitelere abone olursunuz.


 • Editörden :
  Mozilla Firefox, Internet Explorer'ın en büyük rakiplerindendir. Çoğu kişi Mozilla Firefox'un Internet Explorer'dan daha iyi olduğunu iddia etmektedir. Internet Explorer ve Mozilla Firefox kıyaslandığında, aralarında hız farkı açık olarak ortaya çıkıyor. Internet Explorer, yıllardır aynı özelliklere sahip olduğundan dolayı yavaş yavaş kullanıcısı azalıyor. Mozilla Firefox ise, gün geçtikçe yeni sürümler çıkarıyor ve kendisini sürekli olarak geliştiriyor. Pop-up pencerelerini engelleme ve bir pencerede birden çok sayfa açma özelliği de Mozilla Firefox'un Internet Explorer'dan en büyük farkını ortaya koyuyor. Mozilla Firefox'un kullanışlı ve açık kaynak kodlu olması da bir avantaj. IE ile Mozilla Firefox arasında gözle görülür farklar bulunmaktadır. Mutlaka denemeli ve aradaki uçurumu görmelisiniz.

  İndirilme : 12331 / 0
  Değerlendirme :  
  Uyarı : Çekinceleri okudum, kabul ediyorum.

  Önemli Uyarı : Eğer indirmeye çalistiginiz dosya video formatında bir dosya ise Windows Media Player'da açılacaktir.İsterseniz windows media playerda yüklendikten sonra Farklı Kaydet seçenegini seçerek bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz...

  Ama bizim size önerdiğimiz bir download programı kullanmanizdır.Bu sayede sitemizden hiç bir sorun yasamadan Video Klip ve Program indirebilirsiniz...

  program-indir.org olarak size Flashget veya Getright programlarini öneriyoruz.Bu programları sitemızden temin edebilirsiniz...


   
  Copyright © 2007 Program-indir.org